Poradenství

Rádi byste sázeli staré ovocné odrůdy? Láká vás zahrada, který plodí od dubna do prosince? Jablka, která uzrají v srpnu i ta, která můžete skladovat do dubna? Nebo byste chtěli hrušky už v červenci a zároveň ty, které dozrají až v prosinci? Zajímají vás i netradiční ovocné druhy jako mišpule, kdoule, jeřáb oskeruše či morušovník?

Odrůd je obrovské množství. Základní nápovědou pro jejich volbu můžete najít v mém článku o správné volbě odrůd. Pokud však váš výběr chcete zkonzultovat, nebo byste rádi komplexní poradenství, neváhejte se na mne obrátit.

Obvykle se k vám přijedu podívat, abych věděl, jak pozemek vypadá, které stávající dřeviny se tam již nacházejí a poradil co s nimi, jaká je půda a jaké je lokální mikroklima. Také se pobavíme o vašich požadavcích na ovoce. Jaké máte rádi hrušky, zda chcete jablka pouze na jídlo nebo i na moštování apod. Na základě všech těchto informací vám pak během dvou týdnů pošlu seznam navrhovaných odrůd s krátkými popisy a další informace k výsadbě či péči o pozemek a stromy.

V rámci poradenství vám mohu vytvořit návrhu extenzivní výsadby.

Poradenství k výsadbám a stavu stávajících ovocných stromů – 6500 Kč (+ 2000 Kč za vytvoření plánu výsadby)

  • návštěva na vašem pozemku, shlédnutí půdních a klimatických podmínek
  • osobní konzultace vašich představ a nároků
  • zhodnocení stavu stávajících ovocných stromů
  • vytvoření seznamu navržených odrůd s krátkými popisy + další poznámky týkající se probíraných témat
  • další konzultace (telefonicky, e-mailem, skype) nad vytvořeným seznamem a případná jeho úprava na základě vašich komentářů či připomínek
  • v případě zájmu o vytvoření plánu výsadby, počítám s jeho případnými drobnými úpravami
  • duben – říjen

Ceny jsou bez DPH. Od února 2019 jsem plátcem DPH.