//

Kurz Choroby a škůdci ovocných stromů v extenzivních výsadbách

Ovocné stromy trpí celou škálou neduhů. Přesto se dají pěstovat bez agresivní chemie. Důležité je porozumět dynamice jednotlivých chorob a škůdců. Na kurzu vás naučíme, jak poznat, že je problém a jak zasáhnout, aby to bylo udržitelné a pro celý sad či zahradu únosné. 

Výčet chorob a škůdců ovocných stromů je téměř nekonečný. Na kurzu se budeme bavit o těch nejzásadnějších, které reálně ohrožují vaše stromy. Zároveň si řekneme, jak o nich přemýšlet a kdy je čas přistoupit k postřikům. Sami máme ovocnou školku v režimu ekologického zemědělství, takže doporučení na širokospektrální insekticidy či fungicidy od nás neuslyšíte. Naopak se budeme hodně bavit o tom, jak chorobám a škůdcům předcházet a to nejen teoreticky, ale i v praxi.

Těšit se můžete na část teoretickou, kterou povede můj kolega entomolog Jan Budka, který v naší ovocné školce zažehnává riziková ohniska chorob a škůdců. Po obědě se pak vydáme do terénu a budeme si v praxi ukazovat jak, taková ekologická ochrana před chorobami a škůdci vypadá.

Na kurzu bude dostatek prostoru pro vaše dotazy. 

Součástí kurzu je drobné občerstvení i vegetariánský oběd. V případě alergií či jiných stravovacích požadavků mi prosím pište na e-mail jsem@dominikgrohmann.cz. 

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Chcete uspořádat kurz u vás? Podívejte se na podrobnosti.