Roubování je prastará dovednost, díky které můžeme ochutnávat pestrou škálu rozmanitých odrůd.
Svým způsobem nejde o nic složitého a roubovat se může naučit každý.
Ať už tedy chcete zachovat starou dožívající jabloň, přeroubovat pár pláněk v krajině, nebo si jednoduše prohloubit ovocnářské znalosti, tento kurz vás všechno naučí.




Na kurzu se dozvíte:
- teoretický základ roubování ovocných stromů (podnože, afinita, odrůdy apod.)
- jaké lze využít možnosti při roubování
- termíny roubování
- skladování roubů
- správná technika roubování
- broušení nožů
Cílem kurzu je, abyste se roubovat opravdu naučili. Během kurzu bude tedy značná část věnována praktickému nácviku roubování, kdy si každý bude zkoušet různé typy roubování (kopulaci, anglickou kopulaci, sedélkování apod.) Připraveno bude dostatek roubů, na kterých si budete moci vše vyzkoušet.
Na místě budou k dispozici semenné podnože jabloní, které si budete moci naroubovat vlastními rouby a odnést, budete-li chtít.
Veškeré nářadí a materiál k roubování si bude možné na kurzu zapůjčit, stejně tak bude možnost si některé nářadí koupit.
V případě dotazů mne neváhejte kontaktovat: jsem@dominikgrohmann.cz.