//

Poradenství

Rádi byste sázeli staré ovocné odrůdy? Láká vás zahrada, který plodí od dubna do prosince? Jablka, která uzrají v srpnu i ta, která můžete skladovat do dubna? Nebo byste chtěli hrušky už v červenci a zároveň ty, které dozrají až v prosinci? Zajímají vás i netradiční ovocné druhy jako mišpule, kdoule, jeřáb oskeruše či morušovník?

Odrůd je obrovské množství. Základní nápovědou pro jejich volbu můžete najít v mém článku o správné volbě odrůd. Pokud však chcete váš záměr zkonzultovat a následně pomoci s výsadbou, neváhejte se na mne obrátit.

Obvykle se k vám přijedu podívat, abych věděl, jak pozemek vypadá, které stávající dřeviny se tam již nacházejí a poradil co s nimi, jaká je půda a jaké je lokální mikroklima. Také se pobavíme o vašich požadavcích na ovoce. Jaké máte rádi hrušky, zda chcete jablka pouze na jídlo nebo i na moštování apod.

Na základě všech těchto informací vám pak během čtyř týdnů pošlu seznam navrhovaných odrůd s krátkými popisy spolu s plánem výsadby tak, abychom na podzim vysadili vše k vaší spokojenosti.

Cena tohoto poradenství je 15 000 Kč včetně plánu výsadby.

Tyto plánovací konzultace nabízím už pouze v případě zájmu o realizaci samotné výsadby.

Ceny jsou včetně DPH.